DATA IN 2025
In 2025 zullen de avonden van PictureThis op de volgende data plaatsvinden:
​
PT #13 | Woensdag 26 maart - Jasper Doest, Piek Kock en Elizar Veerman
PT #14 | Woensdag 28 mei - Scarlett Hooft Graafland, Anaïs López en Eliza-Sophie Sekrève
PT #15 | Woensdag 24 september - programma volgt
PT #16 | Dinsdag 25 november - jubileum editie 10 jaar PictureThis programma volgt
Programma | Woensdag 28 mei 2025
Te gast deze editie waren:
​
Hieronder op deze pagina kun je meer lezen over deze fotografen en hun werk.
​
Scarlett Hooft Graafland
Of het nu de zoutwoestijn van Bolivia is, het Canadese poolgebied, Madagaskar of Vanuatu: Scarlett Hooft Graafland (1973) fotografeert op de meest bijzondere plekken op aarde. Na weken van zorgvuldige voorbereiding reist ze af naar deze indrukwekkende landschappen, waar ze scenes creëert met de omgeving, zichzelf en lokale bevolking. Scarlett is opgeleid tot beeldhouwer en studeerde in Den Haag en New York. Ze begon met fotografie om haar installaties vast te leggen. De invloed van beeldhouwen is terug te zien in haar werk, geen enkel beeld is digitaal gemanipuleerd: ze werkt analoog en creëert haar beelden op locatie met behulp van visdraad, stof en objecten die ze meebrengt. Haar werk is momenteel te zien in Den Haag bij Museum Panorama Mesdag. Een mooie kans dus om naast een bezoek aan PictureThis ook een bezoek te brengen aan de tentoonstelling Scarlett Hooft Graafland. Mesmerizing, te zien t/m 31 augustus 2025.​

© Scarlett Hooft Graafland - Pink Lady
Anaïs López
Fotograaf Anaïs López (1981) is in de eerste plaats een verhalenverteller. Ze maakt langlopende multimediale projecten die zich bevinden op het snijvlak van fictie en documentaire. Ze wordt gezien als een pionier in haar vakgebied en won meerdere prijzen. Haar werk is wereldwijd tentoongesteld in musea en op festivals.
Momenteel is haar werk te zien in de tentoonstelling De Schildpad en de Monnik in Het Sieboldhuis in Leiden. Dit multimediale project volgt het waargebeurde sprookje van haar zoektocht naar de gouden schildpad Kami, de godin van de Kamo rivier. Een gelaagde vertelling over rouw, de menselijke drift om de natuur te beheersen en de magie van verbeelding. Te zien t/m 7 december 2025.
In De Schildpad en de Monnik maakt Anaïs gebruik van film, fotografie, speciale Japanse druktechnieken en zijn er opgezette dieren te zien. Ze is een veelzijdige maker die haar verhalen vertelt aan de hand van verschillende media. In een lezing vertelt ze er komende editie alles over.

© Anaïs López - De Schildpad en de Monnik
Eliza-Sophie Sekrève
Met veel liefde volgt fotograaf Eliza-Sophie Sekrève (2001) al jaren haar jongere broertje Lawrence in zijn reis naar volwassenheid. Het resulteerde in het langlopende project Sometimes I am fourteen, waarmee ze afstudeerde van de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht.
Eliza-Sophie: "Lawrence en ik begrijpen elkaar, spreken dezelfde taal, met woorden en zonder woorden. Omdat we ons leven en onze jeugd delen. Omdat we beiden kunstenaars zijn. Het vertrouwen en de hechte band die wij delen blijft even sterk als ik mijn camera tussen ons inhoudt. Door Lawrence zijn overgang van kind naar de adolescentie te documenteren, reflecteer ik tegelijkertijd op mijn eigen jeugdherinneringen. Dit project gaat daarnaast voor mij ook over universele thema’s als opgroeien en het vormen van je eigen identiteit."
In 2024 werd Eliza-Sophie verkozen tot een van de Fresh Eyes Talents van Gup Magazine, dit jaar werd haar werk geselecteerd voor de SO Student Awards bij DuPho. In 2023 maakte ze de korte film Tussenkind, en in 2024 verscheen ook het fotoboek Sometimes I am fourteen.

© Eliza-Sophie Sekrève - Lawrence and I in our red hair era